Archív novinek
10.10.2018
zpátky

Podzim z pohledu čínské medicíny

Podzim je z pohledu čínské medicíny spojen s elementem kovu. V lidském těle tomuto elementu odpovídají plíce a tlusté střevo.

Tekutiny plic je důležité po parném létu na podzim vyživit, posílit tím čchi a chránit tím tělo proti náporu větru a chladu. Chraňte si šíji, přes kterou chlad a vítr jako škodliviny snadno vnikají do těla a způsobují tak časté ústřely krční páteře. Taktéž pokrmy lehce pálivé a kyselé povahy vám podpoří uzavírání pórů, kudy chlad a vítr proniká do těla. Pálivé pokrmy zároveň svlaží plíce.

My jsme se na podzim vybavili směsí kvalitních 100% esenciálních olejů, které využíváme při baňkování. Pro silné prohřátí organismu používáme Rozmarýn s Benzoí, ty mají skvělé využití u revmatických bolestí, ztuhlých svalů a premenstruační tenze. Benzoe zároveň silně podporuje slezinu. Slezinu potřebujeme na podzim posílit, aby nám vyživila plíce. Bio levandule s citrónem zase uvolní spazmatické svaly a podpoří lymfatický systém nejen pro posílení imunity, ale i jako prevenci proti otokům.