Naše služby
Ordinační doba
Fyziocare s.r.o.
V Tůních 11, Praha 2

Pondělí:
08:00 - 19:00
Úterý:
08:00 - 19:00
Středa:
08:00 - 19:00
Čtvrtek:
08:00 - 19:00
Pátek:
08:00 - 15:00


     Pro objednání volejte 

   na mob. tel. od 8-13hod.

Mob.:

777 210 126

Tel.:

  233 322 968

Časté dotazy

Jakým způsobem se můžu dostat na rehabilitaci?

Jsou dvě možnosti jak se k nám dostat:

  • Na základě poukazu FT na ošetření/vyšetření (viz obrázek) vystaveným lékařem
  • nebo bez poukazu na přímou platbu.
Image 0 -


Jaký lékař mi může předepsat poukaz na rehabilitaci?

Poukaz na ošetření/vyšetření FT může vystavit praktický lékař, neurolog, ortoped, dětský lékař, popřípadě lékaři jiných specializací. Lékaři předepisují poukaz na rehabilitaci na základě vlastního uvážení (popř. doporučení od jiného specialisty).


Kolikrát ročně můžu dostat předpis na rehabilitaci?

Četnost předepsaných rehabilitací určuje ošetřující lékař dle aktuálního stavu pacienta. Nejčastěji předepisuje lékař 5-10 návštěv v rámci jedné terapie za rok.


Nikdy jsem nebyl/a na rehabilitaci, jak to probíhá?

Během první návštěvy obvykle probíhá vstupní pohovor (anamnéza) a vstupní vyšetření. Na základě výsledků se provádí rovnou i terapie, která většinou spočívá v aplikaci manuální terapie (techniky měkkých tkání, mobilizace, baňkování) v kombinaci se cvičením a doporučením pro další pohybové aktivity pacienta.


Co si mám s sebou vzít na první terapii?

V případě doporučení rehabilitace od lékaře je nutné přinést s sebou poukaz na vyšetření/ošetření FT, dále aktuální zprávy od lékařů (zprávy z RTG, magnetické rezonance, CT, EMG apod.). U dospělých není potřeba mít žádné speciální oblečení (terapie probíhá většinou ve spodním prádle). U dětí v kojeneckém věku je vhodné s sebou přinést podložku nebo plínku, popř. oblíbenou hračku.


Jak dlouho trvá terapie?

První terapie trvá zpravidla 60 minut, přičemž první polovina je věnovaná anamnéze (vstupní pohovor) a vstupnímu vyšetření a druhá polovina je věnována samotné terapii. Každá další terapie trvá zpravidla 30 minut.


V případě, že mám poukaz na vyšetření/ošetření FT, hradí mi terapii moje zdravotní pojišťovna nebo budu ještě něco doplácet?

Terapii, předepsanou na FT poukazu, vám plně hradí zdravotní pojišťovna. Jelikož však v našem zdravotnickém zařízení využíváme i nadstandardní terapeutické metody (nehrazené ze zdravotního pojištění), účtujeme si za každou návštěvu paušální poplatek 300Kč.


Co dělat po vyčerpání předepsaného počtu návštěv fyzioterapeuta?

Po vyčerpání návštěv většinou následuje kontrola u ošetřujícího lékaře, který posoudí, zda je potřeba v rehabilitaci dále pokračovat. Pokud došlo ke zmírnění, resp. odstranění obtíží, doporučuje fyzioterapeut, ve většině případech, pokračovat v individuálním cvičení doma, a v případě navrácení obtíží se znovu obrátit na lékaře, který zváží další postup, nebo přímo na fyzioterapeuta.


Je možné navštěvovat vaše zdravotnické zařízení i v rámci preventivní péče?

Ano, většinou u nás funguje preventivní péče v rámci komplexní terapie každého pacienta. Využívají se zejména prvky léčebné tělesné výchovy (LTV) neboli kompenzačních cvičení, které si pak pacient může doma provádět sám. Cílem preventivní péče je naučit pacienty, jak si pomoct od bolesti a zároveň bolesti i předcházet.


Je možné se k vám objednat na masáž?

Techniky měkkých tkání, tzn. prvky klasické, reflexní, lyfmatické, baňkové masáže apod. využíváme spíše během samotné fyzioterapie k ovlivnění měkkých tkání, jakožto přípravy před následným cvičením. Masáže, chápané jako relaxační a regenerační procedury, nejsou hlavní náplní našeho pracoviště.